Výrobcovia / značky

Videá hry profesionálnych hráčov

Úvod Videá / ukážky

Videá hry profesionálnych biliardových hráčov. Ukážky a videá sú zverejnené so súhlasom na zverejnenie/použitie pre www.probiliard.sk od hráčov (autorský zákon). Na ďaľšie šírenie je potrebný súhlas od autora videa/hráča .

 

 

Štvorlom ( Three Cushion Carom Billiard ) v podaní majstra sveta Semiha Sayginera.

Napriek tomu ,že gule opisujú niekoľkometrové dráhy a hráčova guľa sa musí dotknúť min 3 mantinelov vyzerá táto disciplína keď ju hrá Semih Sayginer jednoducho... ovšem sériu (vyše 20 strkov v rade) , ktorú zahral Sayginer na tomto turnaji v tejto disciplíne je na veľkom stole schopných zahrať iba niekoľko hráčov na svete.. samozrejme medzi nich patrí jeden z najlepších hráčov biliardu na svete, viacnásobný majster sveta Semih Sayginer.

 

 

 

 

Pozičná hra - karambolový ( Carom ) biliard - špičkový svetový biliardový hráč ,viacnásobný európsky biliardový šampión Xavier Gretillat ukazuje krásu a obtiažnosť biliardu. Hráč hrá jednotlivé pozície technicky tak, aby kontroloval všetky gule a jedným strkom dostal gule do výhodnej pozície. Takýto úder je oveľa náročnejší ako "hranie na istotu" , avšak výsledkom je nádherne zahraná pozícia. Obvzlášť odporúčame pozrieť si nádherne pozične hrané pozície od 30. pozície do konca ukážok. Xavier ukazuje kam až sa dá nadrilovať riadenie všetkých troch gulí špičkovým biliardovým hráčom technikou,rotáciami s výsledkom troch gulí zahratých z ťažkej pozície do pozičného postavenia. Techniku a obtiažnosť akú pri jednotlivých strkoch zahral Xavier pochopí iba dobrý hráč ak sa pokúsi hrať rovnako :))

www.xaviergretillat.com 

 

 

 

 

Umelecký ( Artistic Billiards ) biliard - ukážka hry vynikajúceho hráča umeleckého biliardu, švajčiarskeho šampióna ( a zároveň dobrého hudobníka :)  Ludwiga Nobela. Gule opisujú neuveriteľné dráhy "protirečiace" zákonom fyziky ...

 

 

 

 

A ako to vyzerá , keď jeden z najlepších svetových profi biliardových hráčov karambolového biliardu Semih Sayginer hrá pool biliard? 

 

 

 

 

Káder (Cadre ) - disciplína karambolového biliardu, kde stôl je rozdelený čiarami na polia.V každom poli môže hráč zahrať max 2 body ( pri najneskôr druhom strku guľa č.2 alebo č.3 musí opustiť pole ). V ukážke Xavier Gretillat zahral sériu 200 strkov v sérii v tejto disciplíne, nádherne ovláda gule a pripravuje si každým strkom pozíciu na pokračovanie.

www.xaviergretillat.com 

Xavier Gretillat  - ukážka pozícií zahrávania gulí do tzv. americkej série ( hráč si posiela gule do postavenia malého trojuholníka pri mantinely ).  Vo videu hráč na milimeter ovláda všetky tri gule a posiela si ich do výsledného postavenia. Vyzerá to jednoducho - ovšem takáto hra je výsledok viacročného denného tréningu. Xavier Gretillat  má dráhy a výsledné postavenie gulí úplne pod kontrolou .

www.xaviergretillat.com 

 

 

 

 

Thorsten Hohmann (prezývka "the Hitman ,majster sveta v pool biliarde  hra č.9) , ukážka presnej hry tohto vynikajúceho profesionálneho hráča

  

Thorsten Hohmann - pool biliard ,tréning gulí nalepených na mantinel. Thorsten odohráva gule v dopredu určenom poradí, s presným zahraním vlastnej bielej gule do pozície na ďaľšiu gulu v poradí.

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Copyright 2016 - 2024 © www.probiliard.sk