Čistenie gulí

Úvod NávodyČistenie gulí

Pri hre dochádza k znečisteniu gúľ  - kriedou, nečistotami od stola. Gule je treba držať čisté a ošetrovať, aby čo najdlhšie mali originálne vlastnosti . Pri silnejších strkoch hlavne v mieste kiksu dochádza k spáleniu na mieste kontaktu tága a guľe.K spáleniu dochádza tiež v mieste kontaktu guľe/stola na súkne.Teplota v momente spálenia na súkne môže dosahovať  250 stupňov celzia. Gule čistite kúskom handričky, najlepšie kvalitným flanelom . Snažte sa nepoužívať vodu, guľe čistite na sucho ( vplyvom čistenia na vlhko dochádza k strate pôvodných vlastností ). Ak už je nevyhnutné použiť vodu, použite iba minimálne množstvo , pár kvapiek. Najlepšie je čistiť gule "na sucho" a znečistenia, spáleniny pred utretím handričkou opatrne odstrániť koncom prsta tak, aby ste nepoškriabali originálny povrch gulí.

Na čistenie sa môžu použiť aj špeciálne čističe ( Aramith Billiard Ball Cleaner). Pri starších a značne použitých guliach môžme použiť čistič pastu (Aramith Billiard Ball Restorer). Čistič Aramith cleaner je možné použiť častejšie ( výrobca vyvinul tento výrobok tak, aby sa neznehodnocovali jedinečné vlastnosti Aramith gulí z fenolovej živice).

Aramith Restorer odporúčame použiť iba na naozaj znečistené staršie gule. Odporúčame ale nevyužívať čistenie chémiou často, nakoľko pričastým opakovaným chemickým čistením prichádza k strate pôvodných vlastností gúľ (hlavne čističmi od neznačkových výrobcov).

Využiť na čistenie čističmi môžme aj prístroj Aramith Power Ball Cleaner. Pravidelná starostlivosť a čisteníe na sucho predlžuje životnosť gulí.

Copyright 2016 - 2024 © www.probiliard.sk